Skip to main content

Naše výrobky

KOMPRESORY

„KOMPRESOR JE SRDCE KLIMATIZACE“

Klimatizační jednotky se skládají ze čtyř hlavních částí:

KOMPRESOR • VÝPARNÍK • OBĚH CHLADIVA • KONDENZÁTOR

Daikin Device vyrábí kompresory pro split a multi-split klimatizační jednotky. Veškeré kompresory jsou synonymem perfektně tichého výkonu, vynikající účinnosti a absolutní spolehlivosti. Swingové a scrollové kompresory nabízejí jedinečné technologie s tichým provozem a větší úsporou energie než běžné modely kompresorů. Swingové konstrukce eliminují problémy, jako jsou lopatkové oděry a úniky plynu, které jsou v tradičních rotačních kompresorech běžné. Revoluční swingové technologie přinášejí všestrannou spolehlivost a skvělou obsluhu hotových klimatizačních jednotek.

SWINGOVÉ KOMPRESORY

Konstrukce swingového kompresoru snižuje tření během provozu pro hladší a tišší rotace s menšími vibracemi. Výsledkem je klimatizace, která pracuje tak tiše a efektivně, že si sotva všimnete, že je u vás doma, nebo ve vašem rozpočtu.

Součástí všech Daikin swingových (pístových) kompresorů je vysoce výkonný stejnosměrný motor se silnými neodymiovými magnety, které jsou 10x silnější než konvenční feritové magnety. Maximalizací točivého momentu dosahují tyto stejnosměrné motory až o 20% vyšší účinnosti než běžné motory na střídavý nebo stejnosměrný proud.

  • Jednopístové a dvoupístové kompresory různých výkonů
  • Standardní chladicí výkon 2,5 - 13,3 kW
  • Chladiva R410A a R32

SCROLLOVÉ KOMPRESORY

Scrollový kompresor (nazývaný také spirálový kompresor) obsahuje dva protichůdné spirálovité orbity. Jeden zůstává fixní, zatímco druhý obíhá okolo statické části.

Proti sobě se pohybující orbity vytváří postupně se zmenšující kapsy, které jsou tlačeny z vnějšího obvodu orbity, k jejímu středu, kde takto dochází ke kompresi chladiva až po dosažení požadovaného tlaku. Stlačené chladivo se poté protlačí výstupním otvorem a opouští kompresor.

Scrollové kompresory též používají bezkartáčové stejnosměrné elektromotory s IPM (vnitřní permanentní magnet). Tyto kompresory mohou používat alternativní chladiva.

  • Standardní chladicí výkon 6,6 - 16,6 kW.

TEPELNÉ SYSTÉMY

Systém pro vytápění a chlazení Daikin Altherma je založen na technologii tepelného čerpadla a představuje flexibilní a cenově efektivní alternativu elektrokotlů nebo kotlů na fosilní paliva (na zemní plyn nebo uhlí), navíc s možností chlazení. Energetická účinnost, která k Althermě neodmyslitelně patří, z ní dělá ideální řešení pro snížení spotřeby energií a emisí CO2.

Snadno instalovatelné Altherma systémy využívají pokročilé technologie našich Daikin kompresorů k přeměně volně dostupného tepla z okolního vzduchu na teplo pro topnou soustavu. Tepelná čerpadla „pumpují“ teplo z nízké teploty na vyšší teplotu. Zvýšená teplota se poté přenáší do rozvodu vody (podlahové vytápění, radiátory, klimatizační jednotky). Tyto produkty jsou schopny produkovat 3 až 4 kW tepla z 1 kW elektrické energie.

ALTHERMA – NÍZKOTEPLOTNÍ

Nástěnná vnitřní jednotka (Hydrobox)

Zde je teplo (až do 55 °C), které je dodáváno venkovní jednotkou, předáváno deskovým výměníkem do vodního systému pro podlahové vytápění, konvektory s tepelným čerpadlem, nizkoteplotní radiátory nebo klimatizační jednotky a domácí systém teplé vody. Jestliže je žádoucí kombinace topení a chlazení, pak vnitřní jednotka může snížit teplotu a distribuovat chlazení.

Vnitřní moduly pro „Monobloc“ systémy

Stejné jako výše uvedené, ale jsou kombinované do „Monobloc“ systému, v němž jsou všechny hydraulické části umístěny ve venkovní jednotce (toto činí domácí instalaci mnohem rychlejší a jednodušší).

ALTHERMA – VYSOKOTEPLOTNÍ

Tank na horkou vodu pro domácnosti

Zde je teplota (až do 80°C), která je dodávána vnitřní jednotkou a převedena výměníkem tepla do vody uvnitř zásobní nádrže, která dodává horkou vodu pro domácí použití až do 75°C).

HP Tank na horkou vodu pro domácnosti

Zde je teplo, které je dodáváno do HP modulu (kombinovaná vnitřní a venkovní jednotka) přímo převedeno do vody uvnitř zásobní nádrže, která dodává horkou vodu pro domácí použití až do 60°C (bez použití vestavěného zesilovače ohřevu).

Obě nádrže mají stejné hlavní vlastnosti. Tepelná ztráta je snížena na minimum díky vysoké kvalitě izolace. Nádrže jsou vyrobeny z antikorozní ušlechtilé oceli pro její vysokou odolnost a nízké nároky na údržbu.

Vnitřní modul, HP modul a zásobník teplé vody lze pro úsporu místa vrstvit, nebo v případě, pokud je k dispozici pouze omezená výška instalovat vedle sebe.

Potřebujete pomoc?

Potřebujete pomoc?

Potřebujete pomoc?

Potřebujete pomoc?

Potřebujete pomoc?

Potřebujete pomoc?